Кафедра фармакологии

Наукова діяльність

Наукові напрями. Дослідження та розробка протизапальних, хондропротекторних, репаративних, ранозагоювальних, противиразкових, гіпоурикемічних, гіпоглікемічних, гепатопротекторних, антиоксидантних, антиатеросклеротичних, кардіопротекторних, пульмопротекторних, сечогінних та нефропротекторних, утеротонічних, токолітичних та гравідопротекторних, вульвопротекторних, простатопротекторних, протисудомних, церебропро¬текторних, психотропних, стреспротекторних, фригопротекторних, імунотропних засобів.

Кафедра брала участь у фармакологічному дослідженні лікарських препаратів і субстанцій за 14 видами активностей: нефропротекторна, церебропротекторна, кардіопротекторна, гіполіпідемічна, противиразкова, ранозагоювальна, протизапальна, цукрознижувальна, репаративна та ін. (проф. Штриголь С.Ю., проф. Дроговоз С.М., доц. Щокіна К.Г., доц. Бутко Я.О., доц. Товчига О.В. та ін.).

Співробітниками кафедри за матеріалами наукових досліджень опубліковано 68, в т.ч. за кордоном – 19, у базі Скопус – 4, кількість наукових публікацій в електронному архіві НФаУ – 428. За звітній період видано 12 патентів. Укладено угоду з університетом Айн-Шамс (м. Каїр, Арабська Республіка Єгипет), триває співпраця з фармацевтичним факуль-тетом університету Бен-Гуріона (м. Беєр-Шева, Ізраїль).

Співробітники кафедри взяли участь у 20 міжнародних науково-практичних заходах і 3 Всеукраїнських.

Проф. Щокіна К.Г. пройшла стажування у Германії за циклом – Education process, modern methods of scientific research and analyses: Experience of Schiller International University, Heidelberg, Germany (15-27 липня 2016 р.).

Print Friendly