Кафедра фармакологии

ТАРАН Андрій Вікторович

ТАРАН Андрій Вікторович (29.04.1967, с. Павлівка, Харківської обл.) – кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри фармакології  НФаУ.

Закінчив НФаУ (1993), в якому працює: асистент(1993); доцент (1998) кафедри фармакотерапії, а з 2012 року – доцент кафедри фармакології. Одночасно працював заступником декана факультету заочної (дистанційної) форми навчання (2001-2010). На кафедрі фармакотерапії був завучем (1999-2011), відповідальним за роботу СНТ (2011-2012). На кафедрі фармакології з 2013 року виконує обов’язки завуча по заочній формі навчання.

Навчально-методична робота. Читає лекції та проводить практичні заняття з фармакології, фармакотерапії, фармакокінетики, першої долікарської допомоги. Співавтор підручника «Фармакотерапія» (2010), навчальних посібників «Фармакотерапія з фармакокінетикою» (2003, 2007), методичних рекомендацій для самостійної підготовки і виконання контрольних робіт з фармакотерапії для студентів заочної форми навчання (2002), методичних рекомендацій для практичних занять з першої долікарської допомоги (2004), загальної фармакокінетики ліків (2005), методичних вказівок проходження навчальної медичної ознайомчої практики для студентів фармацевтичних вузів та факультетів (2007); навчальних програм із загальної фармакокінетики, фармакотерапії, першої долікарської допомоги, фармакології, моніторингу лікарських препаратів. Організатор та учасник щорічних конференцій «Ліки-людині». Відповідальний за підготовку засідань опорної кафедри фармакології

Науково-дослідна робота: вивчення фармакологічної активності нових похідних 3-метилксантину, еризиміну, цимарину, БАР рослинного походження. Захистив кандидатську дисертацію на тему «Фармакологическая активность производных фенилантраниловой и галоидбензойной кислот» (1995) та пройшов переатестацію в Україні 2010 року. Автор та співавтор понад 140 друкованих праць (статті, тези) з вивчення діуретичної, протизапальної, аналгетичної, протисудомної, антигіпотоксичної, гіпотензивної дії, 5 патентів на корисну модель. Виконує докторську дисертацію на тему «Залежність гострої токсичності та діуретичної активності від хімічної структури серед похідних теофіліну». Є керівником пошукувача з підготовки кандидата наук.

Громадська діяльність. Є дійсним членом всеукраїнської громадської організації «Асоціація фармакологів України» .Нагороджений. Почесною грамотою НФаУ (2010).

Print Friendly, PDF & Email