Кафедра фармакологии

ТОВЧИГА Ольга Володимирівна

Товчига Ольга ВолодимирівнаТОВЧИГА Ольга Володимирівна (10.07.1983, м.Чернігів) – кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри фармакології НФаУ.

Закінчила з відзнакою НФаУ за спеціальністю «Клінічна фармація» (2005), одночасно з проходженням інтернатури навчалась у магістратурі (2005–2006). З 2005 року працювала старшим лаборантом та навчалася в аспірантурі (2006–2009). З 2009 року – асистент кафедри технології ліків та клінічної фармакології з фармацевтичною опікою ІПКСФ НФаУ, з 2011 – асистент, з 2014 – доцент, з 2016 – докторант кафедри фармакології НФаУ.

Навчально-методична робота. Проводить заняття та читає лекції з фармакології, основ раціонального використання ліків, побічної дії ліків, в т.ч. англійською мовою (має cертифікат, що підтверджує знання англійської мови, рівень підготовки – advanced). Бере участь у методичній роботі кафедри, в т.ч. підготовці методичних матеріалів англійською мовою, створенні завдань для модульних контролів, оновленні банку тестових завдань, підготовці матеріалів для студентів дистанційної форми навчання. Працює над створенням сучасних методичних матеріалів (підготовлено три відеороліки з демонстрацією навчальних дослідів із дисципліни «Фармакологія», аудиолекція для студентів  дистанційної форми навчання).

Науково-дослідна робота. З 2002 року (з 3-го курсу навчання у НФаУ) здійснює дослідження в галузі експериментальної фармакології під керівництвом професора С.Ю. Штриголя. Захистила магістерську роботу на тему «Дослідження реальних ефектів та впливу на обмін сечової кислоти препаратів яглиці звичайної (Aegopodium podagraria L.)» (2006) та кандидатську дисертацію на тему «Дослідження сечогінної, нефропротекторної, гіпоурикемічної дії яглиці звичайної (Aegopodium podagraria L.) як основи для створення лікарських засобів (2009). Одночасно були вдосконалені деякі методи вивчення видільної функції нирок в експерименті, що відображено в публікаціях, у т.ч. методичних рекомендаціях, затверджених ДФЦ МОЗ України «Методи експериментального моделювання ураження нирок для фармакологічних досліджень» (2009). Автор та співавтор 170 наукових праць, серед яких більше 50 статей в іноземних та вітчизняних виданнях (3 публікації індексовані у базі Scopus), монографії «Лекарственные растения и обмен мочевой кислоты» (2014), 17 патентів України, 2 інформаційних листів Укрмедпатентінформу, методичних рекомендацій, 10 статей у Фармацевтичній енциклопедії. На сьогодні проводить дослідження в оригінальному, маловивченому та актуальному напряму – фармакології пуринового обміну у взаємозв’язку з іншими метаболічними шляхами та функціональним станом ЦНС і вісцеральних систем, а також здійснює вивчення ренальних, метаболічних, органопротекторних, психотропних ефектів перспективних фармакологічних препаратів.  Із 2012 р. є відповідальною з НДР кафедри. Координує роботу наукової лабораторії кафедри.

Громадська діяльність. Активно виконує громадські доручення в рамках діяльності регіонального відділення ВГО «Асоціація фармакологів України» по Харківській, Сумській, Чернігівській обл. (із 2006 р.), із 2018 р. – секретар-скарбник регіонального відділення. Брала участь у роботі VІІІ Національної школи молодих вчених фармакологів пам‘яті акад. АМН України О.В. Стефанова (2008 р.), а також III (2006), IV (2011),  V (2017) Національних з’їздів фармакологів України. В межах наукової співпраці виконує рецензування статей для англомовних журналів PLOS one, Cellular Physiology and Biochemistry (з 2014), International Journal of Biochemistry Research and Review, Journal of Pharmaceutical Research International  (з 2017).

Нагороди. Почесна відзнака «Аптекар» громадської організації «Харківська обласна асоціація фармацевтичних працівників» у номінації «Надія фармацевтичної науки. Кращий аспірант НФаУ» (2009). Переможець конкурса на кращу публікацію у рамках X Національної школи молодих вчених-фармакологів імені академіка НАМН України О.В. Стефанова, 24 жовтня 2013 р., м. Київ).

Print Friendly, PDF & Email